Yaşam Koçluğu

Hayatta sizin için ne önemli? 
Gerçekten, gerçekten ne önemli?

 

İşte kendimize pek az sorduğumuz hayati sorulardan yalnızca biri. Bizim için önemli olanları, 
değerlerimizi ortaya çıkarıp onları her gün, her an, her dakika yaşadiğimizda gerçekten yaşıyoruz. Hayatın tadını cıkarıyor, enerji doluyoruz. Gülümseyerek, hatta kahkahalarla gülerek geçmeye başlıyor günler.

Hele bir de hayatimizin amacını ortaya çıkarabilirsek herşey iyice yerine oturuyor.

Yasam koçluğu calışması, kendi doğrularınızı, kendi değerlerinizi ortaya çıkarmanızı, bu değerleri hergün yaşayacak yollar bulmanızı sağliyor. İsterseniz hayatınızı baştan yazmaya, dilerseniz hiçbir şey değistirmeden, ama çok farklı bir bakış açısı, enerji ve motivasyonla hayata sarılmanıza olanak tanıyor.

Her halükarda yapmak istediğiniz ne varsa, onu keşfedip o yolda gitmenin yolunu açıyor.

Hayatınızı gerçekten, doyasıya yaşamanız, hayatın tadına tam olarak varmanız için.

 

Evimize bakmanın bir baska yolu da da evreni büyük bir yap-boz gibi görmek. Herkesin tamamen essiz bir parçayı olusturdugu bir yap-boz. Evrende herkesin minicik ama essiz bir parçası var, sadece o özel insanın yerini doldurabilecegi… Mucize, o yap-bozdaki yerinizi buldugunuzda gerçeklesir: siz yerinizi doldurdugunuzda, bana da benim yerimi bulmam icin yardım etmis olursunuz. Hepimiz, birbirimize kendi yerimizi bularak en büyük yardımı yaparız. 

Alan Cohen

Meleklerle Yaşamak© Yasam Koclugu programi, gerektiginde meleklerin rehberligini de kocluga katarak, sezgisel gucu yasam koclugu ile birlestiriyor.