Beki İkala Erikli
Işık Veren Güneş


Doktor bir anne ve bilimsel bir eğitim, küçükken çok açık olan algılarımı “Ben deli miyim?” telaşıyla erkenden kapatmıştı…

Robert Kolej ve Boğaziçi İşletme’yi bitirdikten sonra 13 yıl üst düzey yönetici olarak, Procter & Gamble Türkiye, Almanya, İsviçre, Hollanda ve İngiltere'de çalıştım. On iki-on üç yaşlarında keşfettiğim yaşam ötesiyle iletişim yeteneğimi ise, yine alay edilme korkusuyla iyice derinlere gömmüştüm… Çevrenin de etkisiyle sezgiselliğimi tamamen bir kenara attıktan sonra, Procter & Gamble İngiltere’deki yöneticilik dönemlerinde "Coaching for Performance" ekolunun kurucusu Sir John Whitmore'dan ve 1964 Yaz Olimpiyatlari'nda altın madalya alan David Hemery'den Executive Coaching ve Collin Reeve'den NLP Practitioner/Business NLP eğitimleri aldım. Bu eğitimler, yüreğime Procter & Gamble'daki direktörlük pozisyonumu bırakmanın tohumunu ekmişti bile. 


Heidelberg'de CTI (Coaches Training Institute)'un beş aylık yaşam koçluğu eğitim programını tamamladım. Kariyerime oğlum için ara verdiğim dönemde, uluslarası danışmanlık ve yaşam koçlugu yaparken spiritüellikle yeniden tanıştım. 'Zero Limits' adlı kitapta söz edilen Hawaii'li şaman Dr.Ihaleakala Hew Len'den aldığım Ho'oponopono eğitimi sayesinde öğrenciliğim ve kariyerim boyunca bir kenara attığım içsel rehberliğime yeniden kavuşmaya başladım. İkala adı da bu seminerde D. İhaleakala Hew Len’in yaptırdığı meditasyon sırasında kulağıma fısıldanan isimdi. Sonradan öğrendiğim, Hawaii dilinde İkala ‘ilahi olanın ışık veren güneşi’ demek olduğuydu.


Meleklerle ilgili okumaya başladıkça, dünyada en çok istediğim şey, meleklerimi, içsel rehberliğimi her an, her şekilde duymak oldu. İçsesimi dinleyip Charles Virtue'dan Yaşam Ötesiyle İletişim (Mediumship) ve Dr. Doreen Virtue©'dan (Angel Therapy Practitioner©), Meleklerle Yaşam Ötesiyle İletişim (Angel Therapy© Mediumship) ve Past Life Healing with the Angels (Meleklerle Geçmişi Şifalandırma) eğitimleri aldım.Meleklerle çalışmaya başladıktan sonra neredeyse her gün irili ufaklı mucizelerle karşılaşmam, meleklerden yardım istediğimde yaşadıklarım beni, öğrendiklerimi başkalarıyla da paylaşmaya yöneltti. İstedim ki herkes, meleklerin mucizelerini yaşasın…

12 sene yurt dışında yaşadıktan sonra 2009′da İstanbul'a döndüm. İstanbul’da ve farklı illerde Meleklerle İletisim Kurma eğitimleri veriyor, yeni kitaplar yazıyor ve ben geliştikçe, öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Goa yayınlarından çıkan ilk kitabım "Meleklerle Yaşamak", ilk bir buçuk yılında 100. baskısını geçti. Daha sonra da 200. baskıyı… Meleklerle ilgili yeni kitaplarım, melek kartlarım ve meditasyon/ruhsal şifa CD’lerim üzerinde çalışıyor, melek sohbetlerinde, etkinliklerde yüreklere dokunuyor, “Pozitif” adlı dergide yazıyorum. Melekler Dünyası©’nı, Meleklerle Yaşamak© Ekibi’ni kurduktan sonra meleklerimi dinledim ve zamanımı gruplara, şirketlere eğitim vermeye ve yazmaya ayırdım. Böylece çok daha fazla insana dokunabiliyorum.

Bir süredir başmeleklerin yanında aydınlanmış üstatlarla birlikte çalışmaya, onların rehberliğinde yepyeni seminerler tasarlamaya başladım. Haftasonu seminerlerimizin yanısıra birkaç saatlik daha kısa seminerler… Meleklerle İletişim Kurma (Melek Koçluğu©) Seminerleri’ni alanlar için ise ışıklarını çok daha fazla artırabilecekleri seminerler….

Uzun zamandır hayalim olan bir projeyi TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı) bünyesinde “Melek Gençler Burs Fonu” ile başlattım. Bu kapsamda etkinlikler olacak.

Bir süre önce doğal taşlarla (kristallerle) şifacılık yeteneğimi başmeleklerin, aydınlanmış üstatların yüksek enerjileriyle kişiye özel ihtiyaçlara yardımcı olacak şekilde programlayarak hayata geçirmeye başladım. Bu konuda bilgi için 0533 0908119’u arayabilirsiniz.

Düzenli olarak (ayda birkaç kez) ihtiyacı olanlara Meleklerle Yaşamak© Ekibimizin dışında, toplu şifa enerjisi yollayan Melek Koçları©’mızdan oluşan bir ışık ekibimiz var. Dileyen herkese hayatıyla ilgili veya fiziksel şifa için ücretsiz şifa enerjisi yolluyoruz ve ışık ekibimiz her geçen gün büyüyor… Bu yüksek dönüşüm ve şifa enerjilerini en etkili şekilde almak için Meleklerle Yasamak Facebook sayfamızı veya twitter adresimizi (@bekierikli) takip edebilirsiniz.

Meleklerle Yasamak TWITTER ve FACEBOOK sayfalarımızdan diğer ücretsiz etkinliklerimizi de duyuruyoruz.

Devamı gelecek, eminim…

Işık olsun!