Beki İkala Erikli
Jaguar'ını bırakan melek


Doktor bir anne ve bilimsel bir eğitim, küçükken çok açık olan algılarımı “Ben deli miyim?” telaşıyla erkenden kapatmıştı… Robert Kolej ve Boğaziçi İşletme’yi bitirdikten sonra 13 yıl üst düzey yönetici olarak, Procter & Gamble Türkiye, Almanya, İsviçre, Hollanda ve İngiltere'de çalıştım. On iki-on üç yaşlarında keşfettiğim yaşam ötesiyle iletişim yeteneğimi ise, yine alay edilme korkusuyla iyice derinlere gömmüştüm… Çevrenin de etkisiyle sezgiselliğimi tamamen bir kenara attıktan sonra, Procter & Gamble İngiltere’deki yöneticilik dönemlerinde  "Coaching for Performance" ekolunun kurucusu Sir John Whitmore'dan ve 1964 Yaz Olimpiyatlari'nda altın madalya alan David Hemery'den Executive Coaching ve Collin Reeve'den NLP Practitioner/Business NLP eğitimleri aldım. Bu eğitimler, yüreğime Procter & Gamble'daki direktörlük pozisyonumu ve benim için hiçbir şey ifade etmeyen jaguarımı bırakmanın tohumunu ekmişti bile.

Heidelberg'de CTI (Coaches Training Institute)'un beş aylık yaşam koçluğu eğitim programını tamamladım. Kariyerime oğlum için ara verdiğim dönemde, uluslarası danışmanlık ve yaşam koçlugu yaparken spiritüellikle yeniden tanıştım. 'Zero Limits' adlı kitapta söz edilen Hawaii'li şaman Dr.Ihaleakala Hew Len'den aldığım Ho'oponopono eğitimi sayesinde öğrenciliğim ve kariyerim boyunca bir kenara attığım içsel rehberliğime yeniden kavuşmaya başladım.

Meleklerle ilgili okumaya başladıkça, dünyada en çok istediğim şey, meleklerimi, içsel rehberliğimi her an, her şekilde duymak oldu. İçsesimi dinleyip Charles Virtue'dan Yaşam Ötesiyle İletişim (Mediumship) ve Dr. Doreen Virtue©'dan (Angel Therapy Practitioner©), Meleklerle Yaşam Ötesiyle İletişim (Angel Therapy© Mediumship) ve Past Life Healing with the Angels (Meleklerle Geçmişi Şifalandırma) eğitimleri aldım.

Meleklerle çalışmaya başladıktan sonra neredeyse her gün irili ufaklı mucizelerle karşılaşmam, meleklerden yardım istediğimde yaşadıklarım beni, öğrendiklerimi başkalarıyla da paylaşmaya yöneltti. İstedim ki herkes, meleklerin mucizelerini yaşasın…

12 sene yurt dışında yaşadıktan sonra 2009′da İstanbul'a döndüm. İstanbul’da ve farklı illerde Meleklerle Yaşamak© Ekibi ile birlikte Meleklerle İletisim Kurma eğitimleri veriyor, yeni kitaplar yazıyor ve ben geliştikçe, öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum. 

Goa yayınlarından çıkan ilk kitabım "Meleklerle Yaşamak", ilk bir buçuk yılında 100. baskısını geçti. Meleklerle ilgili yeni kitaplarım, melek kartlarım ve meditasyon/ruhsal şifa CD’lerim üzerinde çalışıyor, melek sohbetlerinde, etkinliklerde yüreklere dokunuyor, “Sanatİstanbul” adlı dergide ve  "Kırmızı" adlı e-dergide yazıyorum.

Melekler Dünyası©’nı, Meleklerle Yaşamak© Ekibi’ni kurduktan sonra meleklerimi dinledim ve zamanımı gruplara, şirketlere eğitim vermeye ve yazmaya ayırdım. Biliyorum, böylece hepimiz daha çok ışık vereceğiz…Işık olsun!