Melekler

Melekler ve Meleklerden Yardım İstemek

Melekler… Evet, onlar gerçekten varlar. Koruyucu meleklerimiz her an bizimle beraberler, hep yanıbaşımızdalar. Her an yardıma hazırlar. Ama biz onlardan yardım istemeden melekler bizim için hiç bir şey yapamıyorlar. Neden mi? Çünkü onlar, bizim özgür irademize karışamazlar. Aslında hep bizimle birlikteler, bize yardım etmeye, bizim için en iyi yolu göstermeye, o sevgi dolu tavsiyelerini bize iletmeye can atıyorlar. Hepimiz her an meleklerimizi dinleyerek yaşasak hayat ne kadar kolay, ne güzelliklerle dolu olurdu… Hele bir de hatırlasak, her zor anımızda, hatta en ufak işlerimizde bile meleklerimizden yardım istemeyi – bizden iyisi olmazdı herhalde.


MELEKLER…

Melek, kelime anlamı olarak Allah'ın mesaj vereni anlamına gelir. Melekleri  Allah'ın sevgi düşünceleri olarak düşünebilirsiniz, ya da O'nun bize ulaşan sevgi dolu elleri olarak.

Üç büyük dinde ve birçok diğer inançta söz edilir meleklerden.

İstisnasız herkesin en az iki koruyucu meleği vardır. Meleklerimiz, doğduğumuz andan son nefesimize kadar bizimledirler – ama ancak vaktinden önce gitme tehlikesi söz konusu olduğunda bizim hayatımıza müdahale ederler, çünkü özgür irademize karışamazlar.

Meleklerin amacı, dünyaya barış, huzur getirmektir. Bu da sizinle, benimle, birer birer hepimizle başlar. Bu yüzden de can atarlar meleklerimiz bize yardım etmek için.

Koruyucu meleklerimizin dışında, kutsal kitaplarda da söz edilen başmelekler de var yardımımıza koşabilen (Başmelek Mikail, Cebrail gibi). Tabi yine sadece biz istersek yaparlar bunu. Başmelekleri meleklerin yöneticileri gibi düşünebilirsiniz. Her başmeleğin özellikle ilgilendiği alanlar vardır – örneğin Başmelek Rafael (İsrafil), kelime anlamı olarak 'Allah'ın iyileştirici eli' demek. Rafael'i şifa veren, iyileştiren melek olarak görebilir, sağlık ile ilgili her konuda ondan yardım isteyebilirsiniz.

MELEKLERDEN YARDIM İSTEMEK

Meleklerin bize yardım etmesi için yapmamız gereken tek şey var: onlardan yardım istemek. Hepsi bu. Sadece onlardan yardım istemek. Unutmayın, meleklerimiz zaten bunun için buradalar ve bize yardım etmek için can atıyorlar aslında.


Peki nasıl yardım istemeli meleklerden?

Canınız nasıl isterse öyle. İster düşünün, ister yüksek sesle yardım isteyin, ister onlara yazın, ya da şarkı söyleyerek yardım isteyin, hiç fark etmez. Onlar sizi her halükarda duyarlar.


Peki meleklere herşeyi sorabilir, onlardan her konuda yardım isteyebilir miyiz?

Kesinlikle evet. Meleklerin istediği de bu zaten. Onlar size yardım etmek için yanıbaşınızdalar. Melekler için hiçbir istek küçük ya da önemsiz değil – yeter ki yaptıkları size biraz olsun huzur, biraz olsun mutluluk versin, ya da içinizi rahatlatsın. Bir karşılık da beklemez sizden melekler. Teşekkürün dışında. (Sakın teşekkür etmeyi unuttum diye de üzülmeyin – meleklerin egoları yoktur, saf sevgi doludur onlar. Hiç ama hiç alınmazlar.)

 

Ya Başmelekler?

Başmelekler için de aynı şey geçerli. Onların da amacı dünyaya huzur, barış getirmek – sizden başlayarak.  Bu yüzden de onlardan her konuda yardım isteyebilirsiniz, hem de her an.

Hatta bir konuda başınız sıkıştıysa belki de en basit yönem, Başmelek Mikail'den yardım istemektir. Başmelek Mikail hemen en hızlı, en güçlü şekilde yardımınıza koşacaktır. CD çalarınızın takılmasından, hayatınızı kurtarmaya kadar her konuda yardıma hazır Başmelek Mikail ve diğer melekler… Şu anda, acilen yardıma mı ihtiyacınız var? Sadece o anda 'Başmelek Mikail, lütfen yardım et, şimdi!' demeniz yeterli.

Sakın meleklerinizi veya başmelekleri daha önemli işlerden alıkoyacağınızı düşünmeyin – melekler, çok boyutlu varlıklardır.  Yani aynı anda birden fazla yerde bulunabilirler. Gerekirse herkese aynı anda yardıma koşabilirler.

 

Peki meleklerinizden yardım istediniz – ya sonra?

Sonra, iyisi mi onların yolundan çekilin ki işlerini yapabilsinler. Gerçekten. Meleklerden yardım istedikten sonra 'olacak mı, ne olacak, nasıl olacak…' diye kafa patlatırsanız, onlara engel olursunuz. Size düşen, meleklerden belirli bir konuda yardım istemek, nasılını onlara bırakmak ve size düşeni yapmak.

 

Peki bana düşen ne?

Uyanık olmak. Bazen melekleriniz, size yardım edebilmek için sizden bir şey yapmanızı, birini aramanızı veya bir yere gitmenizi isteyebilirler. Tavsiyelerini de size bir şekilde mutlaka iletirler. Nasıl mı? Bir kereden fazla, özellikle de durup dururken aklınıza gelen bir düşünce, gözünüze ilişen ya da kulak misafiri olduğunuz bir konuşmada geçen, tekrarlanan bir mesaj, hatta radyoda arka arkaya çalan şarkının sözleri ile iletebilirler mesajlarını. Ya da bir konuda harekete geçmek konusunda içinize doğan bir his ya da içgüdü, meleklerinizin size verdiği bir işarettir muhtemelen.

'Hadi canım sen de!' demeyin, meleklerinizin tavsiyelerine uyun ve sonra da neler olduğunu kendi gözlerinizle görün.Meleklerimin tavsiyesi mi, yoksa uyduruyor muyum?

Egonuz size 'uyduruyorsunuz' diyecektir.

İşte size meleklerinizin tavsiyelerini ayırt etmek için birkaç ipucu:

Tekrar tekrar gelen bir mesaj

Sevgi dolu içerik (korku veya endişeden kaynaklanan değil)

Ben diye değil, sen diye hitap eden bir ses (ego 'ben'e bayılır)

Yüksek sesli bir konuşmadansa, daha kısık sesli, sevgi dolu bir ses (hayati tehlike anında sizi uyarma durumu dışında)

Kendinizi iyi hissettiren, içiniz rahatlatan bir ton (uyarı mesajı da olsa)

 

İlk başlarda benim de aklıma gelen iki soru:

Neden direkt Allah'tan yardım istemeyelim?

Bunu da yapabilirsiniz. Zaten bütün dualar Allah'a gider. Birçok kişi için Allah'a büyük şeyler için dua etmek mantıklı geliyor, ama ufacıık konularda yanıbaşımızdaki meleklerden isteyivermek daha kolay sanki. Benim seçimim, her gece Allah'a dua etmek, arada da ondan yardım istemek. Bunun yanısıra her an meleklerimin sevgi dolu, güç veren sesini duymaya bayılıyorum.

 

Meleklere tapmak günah değil mi?

Melekler, bizden onlara tapmamızı kesinlikle istemezler, tüm başarının Tanrı'nın başarısı olarak görülmesini, tüm övgünün Allah'a gitmesini isterler. Zaten öyledir de.

 

Başmeleklerden gelen aylık mesajları almak için info@meleklerleyasamak.com adresine mail atabilir, herhangi bir konuda meleklerinizin tavsiyelerini almak üzere bireysel çalışma yapmak için 0530 469 1923′ü arayabilirsiniz.

 

Mucizelerinizi bekliyoruz!

Meleklerle yaşadıklarınızı, meleklerden yardım istedikten sonra şahit olduğunuz irili ufaklı mucizelerini paylaşmak için info@meleklerleyasamak.com adresine mail atabilirsiniz.

Deneyimleriniz, websitemizde ya da ileride yazılacak kitaplarda dilerseniz adınız değişerek yayınlanabilir.

SIK SORULAN SORULAR….

Bazen hiç enerjim olmadığını hissediyorum, ne yapabilirim?

Gün icinde iletisime gectiginiz olaylar veya kisiler ile aranizda eterik baglar olusur. Avatar filminde gördügünüz baglar gibi baglardır bunlar, sadece enerjisel seviyede oluşurlar. Sizinle ve karsinizdaki insanla aranizda, diyalogunuz bittikten cok sonra bile saglikli olmayan enerji gelis gidisleri yasanmaya devam eder. Bu konuda meleklerinizden yardim isteyin: Basmelek Mikail, isiktan kilici ile her türlü bagi sizin isteginizle kesmeye yardimci olur. Isteyin ve nefes alin yeter.

Sevgi bağları, asla kesilmez, kesilen sadece negative enerji bağlarıdır.

Bu islemi her gün yapin, enerjinizi cok daha iyi korudugunuzu göreceksiniz.
 

Bana hep nazar deger…Kendimi nasil korurum?

Basmelek Mikail, koruyucu basmelektir ayni zamanda, görevi egoyu, korkuyu bizlerden ve dünyamizdan uzaklastirmaktir. Bunu da size, bana, hepimize yardim ederek yapar. Basmelek Mikail'den kendinizi, sevdiklerinizi çivit mavisi bir kalkanla korumasini isteyebilirsiniz.