Çalışma İle İlgili Sorularım Var...

Ben CD ile çalışırken geçmiş yaşamımı görmeyi bekliyordum ama bu yaşamımdaki bir olayı hatırladım...
 
Önemli olan, sizin yaşamınızı etkileyen kalıbın kaynağına ulaşmaktır. Amacımız zamanda yolculuk yapmak değil. Eğer sizin yaşamınızı etkileyen kalıbın kökeni bu yaşamınızdaysa, hatırlamanız gereken anı da doğal olarak bu yaşamınızdaki olay olacaktır.

Geçmişi şifalandırma çalışması esnasında bu yaşamınızdaki, hatta anne karnındaki anılarınızı hatırlamanız da mümkün. Önemli olan anıya ulaşıp olayı şifalandırmak, bunu hatırlayın.

Ben CD ile çalıştım ama hiçbir şey göremedim...
Bazen bilgiler bize his ya da biliş olarak gelir. Gelenle gidin, mutlaka da göreceğim diye uğraşmayın, bırakın her ne gelirse gelsin... Renk, karanlık, his ya da hissizlik. Sorgulamayın. Zihninizi veya egoyu dinlerseniz, meleklerin ve şifanın önüne set çekersiniz.

 İyi de ben hiçbir şey göremedim, hissedemedim. Acaba konu şifalandı mı?

Bunu yaşayıp da görmeniz en sağlıklısıdır. Konunuz bir korku ise, cevabı kendinizi eskiden korktuğunuz bir ortama sokarak bulabilirsiniz. Bir ilişki ise de yine öyle deneyebilirsiniz.
Yüksek benliğiniz aslında o anıya ulaşmış, fakat olayı kaldıramayacağınızdan dolayı görememiş olabilirsiniz. Siz bir şey görmemiş olsanız da, kalıp şifalanmış olabilir.

Başka bir ihtimal de "araf" ya da "arada kalma" tecrübesidir. Eğer geçmişe döndüğünüzde, öldükten sonra arafta kaldığınız anları hatırlıyorsanız, karanlık, hissizlik ya da belli belirsiz renkler görebilirsiniz. Bu durumda konunun şifalanıp şifalanmadığını yaşayarak göreceksiniz demektir.

Son olarak, eğer enerji alanınızda size ait olmayan bir enerji varsa, o zaman bu enerji, anıları görmenizi engelleyebilir. Durum buysa, genellikle geçmişten gelen anıya da ulaşamazsınız. Geçmişi şifalandırabilmek için önce o enerjiyi uzaklaştırmanız gerekir. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiyi Meleklerin Gücü adlı kitapta bulabilirsiniz.

Ben bir şeyler gördüm ama gördüğümden emin değilim, uydurdum mu?
 
Zihin ve ego, uydurduğunuzu söyleyecektir. Amaç geçmişi şifalandırmaksa, uydurmakla gerçekten görmek arasında, çalışmanın etkisi açısından fark yok. Anıya ulaştıysanız, çalışma işe yarayacaktır.

Ben çok saçma şeyler gördüm veya ben gördüklerimden hiçbir şey anlamadım. (Canavarlar, arabalar, binalar, denizler, hayvanlar,   uzaylılar, vs. gördüm.)  Bunun anlamı nedir?
Çalışma sırasında gördükleriniz konu ile alakalı da olsa, alakasız da olsa, gördüklerinizin ne anlama geldiğini bilebilecek biri varsa, o da, o anda çalışmayı yapan kişidir, yani SİZ.

Her ne görmüş olursanız olun, gördüklerimizi bazen anlayamıyoruz. Aslında bunları anlamamız da genellikle gerekmiyor. Önemli olan anlamak ya da bir bağlantı kurmak değil, üzerinde çalıştığınız konuyu şifalandırmaktır.

Ben kendimi canavar (veya kral, dilenci, köpek...)olarak gördüm, bu ne demek?​
 
Önemli değil. Önemli olan konunun şifalanmasıdır.
Ben bir şeyler gördüm ama çalıştığım konu ile gördüklerim arasında hiçbir bağlantı yok.
 
Bazen gördüklerimizle üzerinde çalıştığımız konu arasında bağlantı kuramıyoruz.

Amacımız, neler olduğunu anlamak ya da konumuzla gelen bilgiler arasında bir bağlantı kurmak değil, üzerinde çalıştığınız konuyu şifalandırmaktır.

Geçmişi şifalandırma çalışması sırasında yüksek benliğiniz, gitmesi gereken yere gider. Zihnimizi veya egomuzu tatmin edecek yere değil. Anlamaya çalışan, sorgulayan; zihindir. Bu yaptığımız çalışma, zihnin algılayabileceğini kat kat aşan bir çalışma.

Odağınız şifa olsun, zihni tatmin etmek değil. Konu şifalandı mı, şifalanmadı mı ona bakın.

Peki geçmişteki anıya ulaşıp ulaşmadığını, konuyu tamamen şifalandırıp şifalandıramadığımı nasıl anlarım?

Yaşayarak... Kendinizi üzerinde çalıştığınız konuyu tetikleyen ortamlara sokun ve neler olup bittiğine bakın.

Bunu anlamanın bir başka yolu da 49. sayfadaki testi çalıştığınız konu için tekrar uygulamaktır. Eğer çalışmadan sonra bedeniniz öne gitmezse büyük ihtimalle konu şifalanmıştır.

Çalışma sırasında uyuyakaldım, işe yaramış mıdır?

Meleklerle Yaşamak El Kitabı'ndaki Meleklerle Çakra Açma Çalışması, uyusanız da işe yarıyor. Geçmişi şifalandırma çalışması için ise aynı şey söz konusu değil. Bu çalışmada özgür iradeniz ile yapmanız gereken bazı çalışmalar var, bazen almanız gereken dersler var.

Eğer çalışma sırasında uyuyakalıyorsanız, CD'niz ile dinlenmiş olduğunuz bir anda ve uzanarak değil de rahat bir şekilde oturarak çalışmayı deneyin.

Çalışma sırasında uyumadım ama neler gördüğümü hiç hatırlamıyorum, çalışma işe yaramış mıdır?

Geçmişte yaşananları hiç hatırlamıyorsanız, farkında olmasanız da uyumuş olabilirsiniz. Normalde bu çalışma sırasında yaşananları hatırlamanız gerekir.

Peki, neden uyumuş olabilirim?

İki olasılık var. Birinci olasılık şu: sevgili egonuz o kadar güçlü ki şifayı, değişimi engelledi. Bu durumda "Başmelek Mikail, lütfen egomu benden uzak tut" diyerek dinç bir anınızda çalışmayı tekrarlayabilirsiniz. 

İkinci ihtimal de şudur: enerji alanınızda sizin şifalanmanıza engel olan ve size ait olmayan bir enerji var. Bu durumda geçmişinizi şifalandırabilmek için önce o enerjiyi enerji alanınızdan uzaklaştırmanız gerekir. Bu konuda daha fazla bilgi için Meleklerin Gücü adlı kitabı okuyabilirsiniz.

Çalışma sırasında ağladım...

Gözyaşı, şifadır. Bırakın gözyaşlarımız serbestçe dökülsün... Belki de yılların acısı sonunda vücudunuzdan ve ruhunuzdan boşalıyor, bırakın hepsi aksın, şifa olsun. 

Çalışmadan sonra (ağlasam da) kendimi çok rahatlamış hissedeceğim yerde beni rahatsız eden bir fiziksel his var.Bu normal mi?

Hayır, bu normal değil. Genelde ağlasanız da (hatırlayın, gözyaşı şifalanmanın harika bir belirtisidir) çalışma sonrasında kendinizi rahatlamış hissetmeniz gerekir. Eğer çalışma sonrasında size rahatsızlık veren fiziksel bir his varsa, yüksek ihtimalle enerji alanınızda size ait olmayan bir enerji var demektir. Durum buysa kendinizi vakumlayın* ve içine bir - iki avuç deniz tuzu atacağınız bir banyo yapın. (başınız, saçlarınız dâhil suya girin). 

Eğer evinizde küvet yoksa bir kap su içinde deniz tuzunu eritip, bu suyla vücudunuzu arındırarak da aynı rahatlamayı sağlayabilirsiniz. Bu işlem sizi rahatlatacaktır. Ancak enerji alanınızdaki enerjiyi uzaklaştırmak için farklı bir çalışma gerekecektir.**

Enerji alanımda bana ait olmayan bir enerji olduğundan şüpheleniyorum, ne yapabilirim?

Enerji alanınızda size ait olmayan enerjilerden arınmak için rahat bir şekilde oturun veya uzanın. Başmelek Mikail’i, onun ışık ordularını ve size ait olmayan enerjilerin ışıkta olan sevdiklerini yardıma çağırın.

Arkasından Başmelek Mikail'in bedeninizi ve auranızı (vücudunuzu çevreleyen enerji alanınızı) sevgiden oluşan mor bir ışık ağı ile kaplamasını rica edin. Mümkünse bunu hayal edin.

Sonra Başmelek Mikail'den, Başmelek Mikail'in ışık ordularından enerjinizde ışıktan olmayan her şeyin bu ışık ağı ile temizlenmesi ve ışığa gitmesi için yardım isteyin.

Derin nefesler alıp verin. Enerjinin gittiğini hissedene kadar bu şekilde derin nefesler alıp vermeye devam edin.

Bu çalışmayı rahatladığınızı hissedene kadar günlerce yapmanız gerekebilir. Sonuç, verdiğiniz zamana değecektir.

Not: Eğer mor ağ çalışmasından sonra herhangi bir fiziksel rahatsızlık hissederseniz, kendinizi vakumlamanız ve bir-iki avuç deniz tuzu koyduğunuz küvette bir süre saçlarınızı da tamamen suya sokacak şekilde girmeniz sizi rahatlatacaktır. Eğer küvetiniz yoksa, içine deniz tuzu koyduğunuz bir kaptaki suyla tüm vücudunuzu duşta arındırabilirsiniz

Ben bir yere gitmedim, buradaydım.

Zaten bir yere gitmiyorsunuz ki... Çalışma sırasında bilincinizle şu anda hatırlayamadığınız anıları hatırlıyorsunuz. Bu, uyuyup gideceğiniz bir çalışma değil.

Ya gidip gelemezsem?

Bir yere gitmiyorsunuz ki geri gelemeyesiniz!

Çalışmayı bitirdim ve konunun da şifalandığını hissettim.Bunun dışında yapmam gereken bir şey var mı?

Geçmişi şifalandırma çalışmalarında biz, geçmişten gelen kayıtları şifalandırıyoruz. Hatırlayın; sözlerimiz, düşüncelerimiz de yaratır. Yani bilinç de yaratır.

Konu şifalandıktan sonra size düşen, şifalandırmış olduğunuz konuyu şifa olmamış gibi yaşamamak. Yani eğer bereketi şifalandırdıysanız, çalışma sonrasında eskiden yaptığınız gibi, "Ben bereketi çekemem, elimi nereye atsam kurur." derseniz emriniz olur. Bunu yaparsanız, size değil melekler, hiç kimse yardım edemez, çünkü siz özgür iradenizle bereketinize set çekmiş olursunuz. 

Bu konuda tavsiyem, Secret adlı kitabı veya kitabın DVD'sini iyice (bir kez daha) çalışmak. Elinizdeki kitapçık ve CD geçmişi şifalandırmak amacıyla hazırlandı. Şu anı ve yarını bilinçle yaratmak ise apayrı bir konu.

Kısacası geçmişiniz şifalandıktan sonra, gün içinde düşüncelerinizi, sözlerinizi yönetmek kötüyü değil iyiyi konuşmak, cehennemi değil cennetinizi yaratmak size düşüyor.

Şifa olsun, ışık olsun.
Ve öyle de oldu.